JA slide show
Anasayfa arrow Günlük arrow Mektuplar arrow Mektuplar [Kasım 2012]
Mektuplar [Kasım 2012]
Yazan SadıK YalsıZuçanlaR   
07.11.2012 17:23
Vefalı kardeşim,
Ebedi selamımız ile.
Yeryüzü sınavı çocukla başladı, çocukla sürüyor.
Ne güzel beşi bir yerde evlatlarınızla bahtiyarsınız.
Daim olsun. Allah iyilerle karşılaştırsın.
Çocuklarınızla İstanbul'da olduğunuz bir sırada Nişantaşı'ndaki Çocuk Vakfı Kültürevi'nde
çocuk çorbası içelim inşallah.
Çocuklarınızın pabuçlarından öperm.
Allah'a emanet.
M.R.

Değerli hocam,
İstanbul dönüşünde yolda bahsettiğim makaleyi ekte gönderiyorum. Mesayinizin yoğunluğundan dolayı gündeminizden çıkmış olabilir diye ayrıca göndereyim istedim. Yolda anlattıklarınızdan hareketle Alevi toplumunu ve Alevi hareketini tanıdığınız görülüyor. Bu sebeple gönderdiğim makaleyi eleştirel bir gözle okumanızı çok önemsiyorum. Vakit ayırıp okuyabilirseniz müteşekkir kalacağım.
Selam ve saygılarımla.
R.Kıymetli Üstad,

Kitabıma zaman ayırıp cevap verme nezaketi de gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Telaşlı yoğunluğunuzun geçmesi ve aradaki bu süre içerisinde okumanızı tamamlayabilmeniz düşünce ve beklentisi ile bir zaman bekledikten sonra tekrar mesaj yazmayı, affınıza sığınarak uygun gördüm.

Eğer kitabımı okuma sürecini tamamlayabildi iseniz, haddim ve hakkım olmayarak, roman hakkındaki kanaatlerinizi öğrenebilmek isterim. Zira gerek bu kitabım gerekse yayınlamayı düşündüğüm diğer romanım ve hikaye çalışmam için sizin gibi şahısların görüşlerini alabilmeyi yol gösterici, kıymetli ve mühim görüyorum. Bunu elbetteki aramızdaki herhangi bir hukuka dayandıramadığımın farkındayım, cüretim ve densizliğimden dolayı kusuruma bakmayın. Bu sebepten, talebim/mesajım mukabilinde şahsıma veril(e)meyecek cevaplar da elbette haklıdır.

Görüşebilmek ümidi ile,

Selam ve hürmet ederim.
S.yakın bir arkadaşımın kocası şuanda şiırnakta bombalanan binada...arkadaş çocukları ile ankaraya gelmişti mahkemesinden ...ne zaman bitecek bu savaş nasıl bu kadar insanlıktan çıkar bu kadar ermişle mayalanmış toprakların insanları...merhametimi kaybedeceğim böylece amaçlarına ulaşacaklar
tvem internetim yoktu sessizlikte huzurum vardı bilgi ne kadar acıtıcı
H.G.Rabbim bizi yeniden sağlık,huzur ve bereket dolu bayramlara kavustursun.
Kurbanımız mübarek olsun...
E.Ö.Nefs kurban olunca
Ruh açığa çıkar
Bayram kutlu olur
E.A.Kurban bayramınızı tebrik eder, esenlikler dilerim.
N.G.Sadık abi merhaba,
Kurban bayramınızı tebrik ediyorum.
Huzurlu ve sağlıklı nice bayram diliyorum sevdiklerinizle…
Sevgi ve selamlar.
B.


Ben A. G., Elektrik Mühendisiyim. Erzurum un,eski ismi Keçesor yeni ismi Balabantaş köyünden Kamil babanın torunu Emin babanın oğluyum.Kamil Baba, Horasan Sanamer li Hacı Ahmet babanın dervişlerindendir. Kamil babanın merhum oluşu 1948 dir.Konuğunuz olan Sümmani babanın torunu Hüseyin Sümmanioğlu benim dedelerimi duymuştur.
Asıl konu şu, bundan önceki yapmış Sümmani baba ile ilgili programda kendisi,Sümmani babanın Hacı Ahmet baba dan tarikat ile ilgili ders alıp almadığı ile hakkında bilgim yok demişti. Ancak benim babam Emin baba bu konu ile ilgili Sümmani babayı bana anlattığında, Sümmani baba şöyle demiş; 1-NARMAN DAN KADİRİ TARİKATINDAN ÖMER BABA. 2-NAKŞİBENDİ TARİKATINDAN ERZURUMLU PARMAKSIZ OSMAN EFENDİ. 3-PASİNLERDEN RUFAİ TARİKATINDAN HACI AHMET BABA. Sümmani baba 'BANA BU ŞEYHLERDEN MANEVİ YOLDA KİM ÇAĞIRIRSA ONA GİDECEĞİM' demiş.
Hacı Ahmet baba manen olayı bildiği için, dedem olan Kamil babaya 'OĞLUM KAMİL' demiş. 'NARMAN DAN SÜMMANİ BABA BİZİ İSTİYOR, GİT GETİR'
Kamil baba Narman Samikale köyüne giderek Sümmani babayı sorar. orada şöyle bilgi verirler;'SÜMMANİ BABA KOMPÜR KÖYÜNE MUSTİ AĞANIN SÜNNET DÜĞÜNÜNE GİTTİ, kamil baba kalkar ve o köye giider ve Sümmani babayı bulur. Sümmani baba Kamil babayı görür görmez şu beyiti yazar.
Bu beyit çok uzundur, birkaç mısrasını paylaşmak istiyorum.

MEDENİ EHL-İ ABADIR
ERKAN-I HACI BABANIN
ERKİSİ BAD-İ SABADIR
MEHMANİ HACI BABANIN

HAZRETİ RUFAİDİR
NEZARGAHİ MÜRÜVVETİ
BANA ŞİFADIR SIFATİ
HER YANI HACI BABANIN

CÜMLE DERVİŞLERİN GÜLÜDÜR
FEYZİ İLE BAHTI DOLUDUR
KAPINDA ZAYIF KULUNDUR
SÜMMANİ HACI BABANIN


yapmış olduğunuz güzel programlardan dolayı sizleri tebrik eder selamlarımı sunarım.

A.G.
Selam ve iyi gün dileklerimle hayırlı bayramlar.
N.G.Kurban Bayraminizi tebrik ederim.Saglik ve mutluluklar dilerim.
A.Daha once gormedinizse, Furug Ferruhzad'dan acıtıcı bir film: Hane Siyah Est.
http://www.youtube.com/watch?v=5WL4w5ceO7w

Bayraminizi da kutluyoruz, tabii ki.
Muhabbetle
N.Tarih şuuru içinde yaşayan, kendi farkındalığını, diğer insanlara iletebilen, etkileşim içinde taşıdığı bilinci paylaşabilen, değerli kardeşlerim, değerli büyüklerim!
Tarih Bilincinde Buluşanlar Derneği (TBBD) ve Tarih Bilinci Enstitüsü (TBE) 15-16 Kasım’da Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde “Balkanların Elimizden Çıkışının 100. Yılı” konulu sempozyumunu gerçekleştirecektir. Aynı topraklarda 400 yıl birlikte paylaştığımız değerlerimiz, oralardan çekildikten sonra, oralarda bıraktıklarımız, hepimizin tarih bilinciyle, yeniden hafızamızı yoklayarak geleceğe ilişkin milletçe tasavvurlarımız olacaktır elbet .
Bu tasavvur küresel dünyada yeni oluşumları iyice kavrayarak insanlığa yeni bir umut olarak ortaya çıkacaktır. Oluşacak bu güçlü irade, belki insanlığın bir üçüncü yolu bulabilmesine vesile olabilir.
Bu ideal hepimiz ve mensubu olduğumuz kurumumuza (TBBD) da büyük sorumluluklar yüklemektedir. Ne mutlu bu bilince sahip insanlara, ne mutlu samimi ve yürekten inanmış ideal sahiplerine! Hepinizi sempozyumumuza bekliyoruz.
Bu vesileyle yaklaşan Kurban Bayramınızı da tebrik ederim.
H.K.Sizin ve sevdiklerinizin kurban bayramı mübarek olsun selam ve dua ile...
o.


Kurban bayramınızı şimdiden tebrik eder, esenlikler dilerim. Bu arada Suriyeli mücahid müminlere duaları da unutmayalım.
A.P.Merhabalar, sizinle birkaç öykümü paylaşsam bunları benim için yorumlar mısınız?
s.Kurban Bayramınızı tebrik eder, bütün islam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
o.n.Sevgili Can Kardeşim Sadık Bey,
Yaklaşan Kurban Bayramının size ve ailenize en sıcak samimi ulvi duyguları ve beraberinde mutluluğu getirmesini dileyerek kutlamak istiyorum.
Bayramdan sonra bilemiyorum trafiğiniz nasıl yine yoğunsunuzdur muhtemelen. Sizi yemeğe götürecektim. Sizden söz almıştım hani...Bana bildirin oldu mu...,Dünyanın en tatlı yazarına sevgiler
N.Y.Bayramınızı kutlar,sağlık,mutluluk ve huzur dilerim,e. bunlar varsada başarı zaten gelir.saygı ve sevgiler.
F.G.Sevgi, kardeşlik, paylaşma ve merhamet duygularının
en yoğun şekilde yaşandığı bayramınızı kutlar
hayırlara vesile olmasını dilerim.
D.K.


Sadık Bey merhaba;
Sizi önce televizyon programınızla tanıdım, sonra Cemalnur hocamızla yaptığınız söyleşi kitabınızı, Cam ve Elmas kitabınızı okudum. Geçen hafta ikinci kez Kars’ta idim ve sempozyumu izledim; sizi de dinledim.
Yavuz Hocamla yaptığınız okumaya doymadığım söyleşi kitabını az önce bitirdim. Ancak sabah sessiz saatlerinde okuyabildim, öylesine derin bir kitap. Harakani Hazretlerine muhabbetim zaten sonsuz, bu kitap beni daha da çok heyecanlandırdı.
Yavuz Hocamın bu derin bilgisi beni daha da şaşırttı. Kendisinin ne denli bilge bir insan olduğu zaten görünce belli oluyor da, bu kitap beni kendisine daha da hayran kıldı. Keşke kitapta – biliyorum bunu yapmaktan imtina ediyor- kendisinin eğitimini, nasıl yetiştiğini daha çok anlatsaydı. Bu bilgi ve bilgelik birikimi beni çok etkiledi, onu daha yakından tanıma isteği uyandırdı.
Bilvesile bu söyleşi için size teşekkür ederim; gerçekten çok iyi bir hizmet olmuş. Elinize sağlık.
e.Hocam merhaba. Son çalışmanız ile bizleri yine ve "yeni" bir Hak dostu ile tanıştırdınız. Allah hizmetinizi mübarek etsin. Sizce sırada Emin Acar Bey yok mu? Ne dersiniz? Saygılar Şelale! Dua ile!
A.merhaba Sadık Bey,

Nasıl başlasam bilemiyorum; anlatmak zor yazıya dökmek daha zor size niye anlatmaya çalışıyorum inan onuda bilmiyorum.
Bir süredir kendimi kaybettim arıyorum diye dolaşmaktayım. Kendimi bulmuş muydum veya ne bulmuştum da kaybettim bilemiyorum. Hz. Musa ile Yürümek (Necmettin ŞAHİNLER) kitabını okumuşsunuzdur. Aramak bulmak , bulan kim arayan kim ....
Şimdi kendim kayboldum.

Sizin kitaplarınızdan Gezgin,Hiç, Varlığın Evi ve Al Aşkını ver Beni' yide okudum. Bu kitapta diğer kitaplarınız yanında özel bir yeri aldı.

O yanışı, özlemi, ....... ve sonunda Aşk 'ı yaşayan bir kişinin hayatını nasıl da güzel anlatmışsınız. Okudukça ben de Mustafa ile büyüdüm , yaşadığı, gezdiği yerlere gittim. Bende O kişilerle oturdum hu çektim, gözlerim doldu , yüreğim sıkıştı , Ah çektim.

Biz cahiliz Sadık Bey,
Aradım veya aradığımı sandım veya da arandım , ama Hüseyin amca gibi aradık ama bulama.........
Gayette normal bu yolda kılavuzu olmayanın yol alması zor. Bir anda bakmışsın hop düşüvermişsin.

Bu güzel kitap için yüreğinize sağlık diyorum.

ve susup umuduma sarılıyorum.

Yüreğiniz kaleminize söylemeye devam etsin..
Hoşgörünüze teşekkür ederim,
Saygı ve Sevgilerimle.
o.Merhaba Sadık bey,

Hasan harakani hz. leri ile ilgili yaptığınız programı yeniden seyretmek isterim, tekrarı olacak mı? videosu mevcut mu? e-kitabı var mı? Ulaşabileceğim kaynaklar var mı?
selamlar
a.


Çok değerli hocam nasılsınız?....

Youtube'den bugün kaç defa bilmiyorum ama İkiz aynası programının daki sohbetinizi dinledim yani hocam rabbim sizin gibi üstad'lara uzun ömür versin inş....Her kitabınız,her yazınız,her sohbetiniz,her programınız,her söyleşiniz, çok çok güzel ve istifadeli oluyor...

Dua edin inş

Selamlar

F.


çok kıymetli hocam, 1-3 kasım tarihleri arasındaki niyazi mısri sempozyumunda sunum yapacağınız yazılmış sitenize. Kesin tarih ve saat belli ise, Elazığdan geleceğim için, bana yazabilirseniz sevinirim. Saygı ve muhabbetle
ö.Merhaba Sadık Bey,

Sizinle bir abimin bana verdiği "GEZGİN" kitabı ile tanıştım.6 saatte yazdığınızı söylemişti kitabı çekmecesinden çıkarıp bana uzatırken. Şaşırmıştım ama bende 6 saatte okudum.

Size içten bir teşekkür borcu olduğumu hissederek bu mesajı attım.
Aşağıdaki yazılı olan küçük şiiri, GEZGİN 'ni okuduktan sonra yazdım. Sizinle paylaşmak istedim.
Hoşgörünüz için teşekkür ederim.
Saygı ve Sevgilerimle,

Bir Nutfe idim Alemde , Binlercesi içinde , Rahmet etti Lütfeyledi , Seçilmişlerden eyledi , Üfledi Ruhuma , Can kattı Nuruma , Kendisine varmak için , Yol Yarattı sonsuzca ...
o.ç.


İyi günler Sadık abi. Açık deniz programınızı büyük bir iştahla izliyoruz, bilhassa tasavvuf konulu programlarda tadı damağımızda kalıyor. Allah başta sizden ve emeği geçen herkesten razı olsun. Yalnız sizden bir şahsi istirhamım olacak. Program bölümlerinden birini de "RIFAİ tarikatının anadoluya gelişi, anadoludaki kolları" konusuna ayırmanızı istieyeceğim. Mesela Erzurumda Hazreti Pirin torunları ve seyid olan bir damar var. Hacı mevlüt baba. Aşık Sümmanide onlara biatlıydı. Yaklaşık 150 senedir erzurumdalar ve sarıkamış şehitleri de var, hepsi de bu büyük yolun manevi üstadları. Eminim bu tarikatla ilgili bölümü bekleyen bir sürü benim gibi izleyiciniz vardır. Şimdiden teşekkürler, selamlar.


BİRKAÇ SENEDİR PROGRAMLARINIZI TAKİP ETMEKTEYİM ÖZELLİKLE AÇIK DENİZİ.ŞİMDİ TARİKATÇILIK ŞEKİLDE KALMIŞ İÇE SEYİRDEN BİR HABER.BİRBİRLERİYLE ÇEKİŞMEDE BİZ BU KONUDA KİMDEN YARARLANABİLİRİZ. ŞU ANA KADAR GÖRDÜKLERİMİZ TAKLİT EHLİ İNSANLAR. SİZİN BİZE TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ İLİM İRFAN SAHİBİ BİR MÜRŞİDİ KAMİL VARMI.ÖNCE ALLAH'A SONRA SİZE GÜVENİYORUM


Merhaba
Sn Kamil Aydoğan ile yapılan sohbetin cd formatında satışa çıkartılmasını mümkün mü?Çünkü tvizle.com da sağlıklı bir izlemek mümkün olmuyor.
Program çok duygu yüklü ve kaliteli oldu.
Elinize sağlık..
c.Değerli vaktinizden çalmaya edeb etsem de size yazmak istedim.
Size internet sitenizdeki adresten ulaşabileceğimi söylemiştiniz. Gevezelik etmekten ziyâde öykülerimi göndermek istiyorum size. Bilmem ne dersiniz. Göndermeden evvel bu adresi teyit etmek için yazıyorum.
Cevabınızı esirgemezseniz mutlu edersiniz.
Bâki dua ve muhabbetle..
d.


Üstadım bir çok romanınızı okuduk ailecek sizi takip ediyoruz. Oğlum sizden üzerinizdeki halden çok etkilendi hepimiz gibi. Üstadım evimizde hem eşim hem ben namazlarımızı kılıp oldukça okumaya gayret ediyoruz. Eşim de doktor olmasına rağmen ne onun çevresinden ne benim , şöyle oturup Allah için muhabbet edebileceğimiz dostlardan mahrumuz. Üstadım büyük günahlardan uzak dursak da bu nefis terbiye olmak bilmiyor, merhale katettirmek bir yere kadar sonra ilerlemiyor , 40 yaşına girdik elhamdülillah . Üstadım sizin haliniz bizi çok etkiledi.Üstadım bize de bir yol yordam gösterip yardım etseniz , bir iz bir adres verseniz , bu ortamda çok bunaldık yalnız kaldık.


Sadık Bey;
Yıllar önce isminizi duymuşluğum ama şiire ve şaire olan ön yargım sebebiyle ne hikmetse size galiba ısınamamıştım. Bu aynı şekilde Ülke TV de Açık Deniz için de geçerliydi. Ta ki Cemalnur Sargut ile Kenan Rıfai Hz. için yaptığınız programa kadar o zamandan beridir de tekrarları dahil sizi zevkle dualarla izliyorum. Nette de eski programlara dönmeye çalışıyorum. Yaptığınız iş ki bu kavram bile hafif kalıyor hizmet diyelim büyüklüğünü anca anca anlamaya çalışıyorum inşaallah. Sizden ricam program arşiv bilgisi mevcutsa tekrarları sırayla izleyebilmek adına mail atabilir misiniz? Üniversite son sınıfta 1994 yılında tanıştığım Ahmed Hulusi kitaplarını okuyordum, sizden sonra Cemalnur Sargut okumaya başladım inşaallah; önümde ilk siparişlerim sizinkiler olacak, acizane sıkıntılarımıza bir ferahlık adına tavsiye edebileceğiniz kitapların isimlerini rica etsem ayıp kaçar mı? Onlar ki el emeği göz nuru eminim hepsi çok değerli ama ben biraz tasavvufa vahdete merak ve ilgiliyim; biraz da okur yazarlığa bulaşmışlığım var sanırdım sizi tanımadan önce, şimdi cahilliğimi bilir onunla övünürüm. Sizden vaktiniz olur da yazabilirseniz; dünyalık sıkıntıdan uzaklaştıracak aklımı başımda tutacak, dinimi diyanetimi sağlamlaştıracak, ahiretlik kitap tavsiye dilerim. Hakkınızı helal ediniz.Kıymetli Hocam,

Birdenbire'yi okudum ve oldukça feyizli oldu benim için.
Kitap biter bitmez sahaflardan bir Aşk Sızıntıları arayıp, buldum. Elime yeni dönem sayaçlarından birini alarak, yolda, asansörde, evde Kelime-i Tevhid çekmeye başladım. Elimdekinin ne olduğunu soranlarla aramızda başlayan diyalog, soruyu soranlarında Tevhid çekmeye başlaması ile sürüyor.

Allah kaleminizi, ilminizi, ruhunuzu, kalbinizi nur etsin.

Selam ile efendim.


çok mutlu oldum, isminizin kitabımda yer almasına bile razıyken, cümleleriniz için nasıl teşekkür etsem az, benim için çok çok kıymetli olacaksınız ve cümleleriniz ve hikayeleriniz, en sonuna dek yanımda olacaklar hep, çok sağ olun... inşallah bir gün görüşmek üzere..

k.Merhaba,

Programınızı Ankara'dan hayranlıkla izliyorum.

Şeyhül Ekber'in babasının oğlu olmadığı için Endülüs'ten Bağdat'a sefer edip Gavs-ı Azam ile buluştuğu, Gavs-ı Azam'ın kendi zürriyetinden bir oğlunu kendisine verdiği, daha sonra da Endülüste Şeyhül Ekber'in doğduğu da bir menkıbe midir, hakikat midir?

Bir de az önce değindiğiniz hırka olayını da anlatırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla,
m.SİZİNLE BU SENE BEYAZIT KİTAP FUARINDA TANIŞMIŞTIK. BEN, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SOSYOLOJİ BÖLÜMÜ 3.SINIF ÖĞRENCİSİYİM. BABAM DİN SOSYOLOJİSİ ALANINDA AKADEMİK KARİYER YAPMAMI GÖNÜLDEN İSTİYOR. SİZE DE BAHSETMİŞTİ ; "TASAVVUFUN SOSYOLOJİDEKİ YERİ " KONUSUNDA ÇALIŞMAMI İSTİYOR. ( HER İNSANIN EVLADININ GELECEĞİNE DAİR PLANLARI,İSTEKLERİ,ARZULARI ELBET VARDIR. AMA BABAMIN BENDEN BEKLENTİSİ O DENLİ FAZLA Kİ, BAZEN BU YÜKÜN ALTINDA EZİLECEĞİMİ HİSSEDİYORUM.EĞİTİM HAYATIMDAKİ HERŞEYİ ONUN ARZUSUNA GÖRE ŞEKİLLENDİRDİM.OKUL BİRİNCİSİ OLACAKSIN DEDİ OLDUM,ANADOLU LİSESİNDE OKUMAMI ARZULADI KAZANDIM,SOSYOLOJİ İSTEDİ,OKUMAKTAYIM :) ) RABBİM MUVAFFAKİYETLER NASİP ETSİN. SİZ DE "BANA BİR MAİL AT BEN SANA ÇEŞİTLİ LİNKLER,KİTAP İSİMLERİ vs. VERECEĞİM DEMİŞTİNİZ." HEM SOSYOLOJİ ALANINDA HEM DE TARİH VE EDEBİYAT ALANINDA ÖNERİLERDE BULUNURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM SAYIN HOCAM.


BU ARADA HOCAM, " HİÇ" İSİMLİ KİTABIIZI OKUMADAN EVVEL KENDİMİ BİR ŞEY ZANNEDERDİM. VARLIKTA BİR HİÇ OLDUĞUMU İSE OKUYUNCA ÖĞRENDİM. HİÇ... BU KELİMENİN İÇİNİ ÖYLE GÜZEL,ÖYLE YOĞUN BİR BİÇİMDE DOLDURMUŞSUNUZ Kİ...
v.Selam un aleyküm
inisiyatik gelenek nedir?
Her zerre Hayr ola.
e.Sadık Hocam,
Ankara'da, tam kitaplarla gerçek anlamda haşır neşir olmaya başlamışken, memuriyetin soğukluğuna, makinalığına hapsedilen neslin bir parçası. Üniversiteye, Boğaziçi Üniversitesi'ne başladıktan bir iki ay sonra olsa gerek, TÜYAP Kitap Fuarı'nda görmüştüm Cam ve Elmas'ı. Daha öncesinde de Hece Öykü'de okumuştum bir hikayenizi, derinlerdeki bir parçanın sarsıldığını hissetmiştim içimde bir yerlerde. Sonra, Cam ve Elmas, İstanbul'un gönlümü karartan o "göstermelik çirkin" perdesini araladı, elimden tuttu, kaldırdı düştüğüm yerden. Bitmesin, daha çok azalsın diye ruhumu boğan acılar, cümle cümle, kelime kelime okudum. Defalarca. Beni İstanbul'a bağladı, kördüğümleri çözdü teker teker. Hatta o zamanlar, böyle bir hissiyatın ortasına kaybolmuş iken, size de yazmıştım. Siz de, Hocam, lütfetmiş, cevabınızı esirgememiştiniz.
Bunun üzerinden dört seneden fazla vakit geçti Hocam. Ben Aşka Dair Hikayeler'inizi okudum sonra, sonra Garip. Garip, bir gurbette çırpındığımı hissederken, kalbimin üzerine soğuk sular da serpti. Ve Yakaza. Yaralarım dağlandı önce, sonra iyileşti sanki. Sonra Anka. Sonra Vefa Apartmanı. Şimdi sırada, Gezgin, Hiç ve Birdenbire.
Şimdi Ankara'dayım Hocam. İstanbul'dan sonra ruhsuzluğun tam ortasında. Dün, belki daha önceden olmayan kitaplarınız gelmiştir diye uğradım Dost Kitabevi'ne. Bir-iki sene önce okuduğum ve havsalamın almadığı Gezgin'e el attım sevinç ve umut içerisinde. Ve Hiç. Kitapları aldıktan sonra, başka birinin benimle aynı anda Vefa Apartmanı'nı aldığını gördüm, tutamadım kendimi, dayanamadım sordum, belki sizin yazdıklarınızı daha iyi özümsemiştir, belki benden sık gelip bakıyordur yeni gelen kitap var mıdır, belki sizi tanıyordur diye. TOBB'da yazarlık dersi verdiğinizi söyledi. Sevincimi, şaşkınlığımı kelimelere dökmem imkansız.
Öncelikle müsadeniz olursa ve hangi gün ve saatlerde ders verdiğinizi öğrenebilirsem, fırsat bulabildiğim ilk aralıkta gelip sizi dinlemeyi çok isterim Hocam.
Rahatsızlık verdiysem affınıza sığınırım.
Selamlarım ve saygılarımla.
A.Sadıkcığım merhabalar,
çok teşekkür ederim...
ellerine sağlık...
emekli olduktan sonra görüşemez olduk...
hiç olmazsa bir emekli kahvesinde buluşalım periyodik olarak...
selamlar
i.Sadık, sevgili arkadaşım,

Telefonda da söylediğim gibi, sen aramadan az önce Muhsin'in fotoğraf sergisi için gittiğimiz Alpbach'ta senden bahsediyorduk. Aslında ben de ne zamandır görüşmedik, yazışmadık, dönünce Sadık'a bir mail yazayım diye aklımdan geçirmiştim. Önce sohbet ettik, sergi dolayısıyla adın geçti, ardından sen aradın. Kalp kalbe karşıymış gerçekten.

Nasılsın? İyi olduğunu umuyorum. Eşin çocukların da iyidir umarım.
Son zamanlardaki kitaplarından haberdar olamadım, bu nedenle yazıp kutlayamadım, bağışla.. Hemen hemen bir buçuk senedir çeşitli vesilelerle yurtdışındaydım, kitap dünyasını doğru dürüst takip edemedim. Eminim yine çok güzel, çok nitelikli kitaplar yazmışsındır. Ellerine, gönlüne sağlık.
Ben iyiyim, bildiğin gibi, çalışmakla, yazmakla geçen bir ömür. Şikayetçiyim sanma, aksine, iyi ki yazıyorum..

Muhsin'in fotoğrafları çok güzeldi, Alpbach denen köy de çok güzeldi, hatta fazla güzeldi! Sergi Hauptschule'de açıldı. Dağın tepesinde minicik bir köyün lise düzeyinde ve tam teşkilatlı bir okulu olması kendi ülkem adına içimi burktu tabii. Onun dışında, her ne kadar bir sergi salonu yoksa da, koridora asıldı resimler. İki ayrı duvar vardı mecburen iki duvara paylaştırıldı. Çok güzel oldu bence.

Sana serginin kurulma aşamasından bir resim yolluyorum. Başarılı sayılmaz, tüm resimleri sığdıramadım, zaten cep telefonuyla çekince de bu kadar oluyor. Ama en azından bir fikrin olur.

İstanbul'a yolun düştüğünde beni aramayı ihmal etme. Mutlaka görüşelim. Konuşacak şeyler birikti.

Arkadaşım sana sevgilerimi, muhabbetlerimi yolluyorum, eşine ve çocuklarına da sevgilerimi ilet.
Güzel bir hafta olsun..

A.Sadik Dostum,

su anda Italya'dayim. Annem yanindayim. Su anda biraz daha iyi. Ben iyiyim. Geçen hafta o kadar iyi degildim sadece yorgunlugum vardi. Simdi Allah'a sukur iyiyim.
Meddeb'in önsüzünü bekliyorum. yayinevine yazim biraz hizli gitsin su anda...
Ama üstelikle biraz geç olsa bile Bayraminiz kutlu berektli lutfülü olsun !!!!!!

Sevgilerimle

A.Sitene ekle | Görüntüleme sayısı: 2646

Bu yazıya ilk yorumu yazın
RSS yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
< Önceki   Sonraki >
"Ayrılığa ulaşsaydık, ona kendi acısını tattırırdık." İbn Arabi  

SADIK YALSIZUÇANLAR,
ARTIK BÜTÜN KİTAPLARIYLA
PROFİL’DE…

sEsLi kiTaP

C’nin Hazırlanmış Hayatı
 
 Sesli Kitap.. Hazırlayan: Nisan Kumru
Bir ve Hep
 
Küf
 
Hiç