JA slide show
Anasayfa arrow Haberler
Tüm bölümlerin resimsiz bloğudur
TRT'den bomba bir yapım geliyor!
Haberler
Yazan ediTör   
14.12.2017 17:40

 TRT, hangi eski Bakan'ın hayatını dizi yapıyor? Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, köşesinde yazdı.

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, TRT'nin eski bakanlardan Tevfik İleri'nin hayatını mini dizi yapmaya hazırlandığını yazdı.

Ali EYÜBOĞLU / MİLLİYET
 
TRT, Tevfik İleri'nin hayatını dizi yapacak
 
TRT, 27 Mayıs askeri darbesinden sonra hapsedildiği Yassıada’da ölen Adnan Menderes hükümetinin Milli Eğitim Bakanı Ahmet Tevfik İleri’nin hayatını mini dizi yapacak.
 
Neden mi? İşte nedenleri:

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Sitene ekle | Görüntüleme sayısı: 2054 | Devamını oku...

 
Sadık Yalsızuçanlar’ın Gezgin romanı, Sırbistan’da yayımlandı
Haberler
Yazan SadıK YalsıZuçanlaR   
05.12.2016 12:49

 Sadık Yalsızuçanlar’ın çeşitli dünya dillerinde yayımlanan romanı Gezgin, bu kez, Sırbistan’da yayınlanarak raflardaki yerini aldı.

Dereta Yayınevi’nce okura sunulan kitabı, Sırpçaya, Vesna Gozdiç çevirdi.
Kitabın yayınlanmasının ardından Belgrad’a giden Yalsızuçanlar, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, Dereta Yayınevi Genel yayın yönetmeni, Aleksandar Šurbatović ve dinleyicilerin de katılımıyla düzenlenen bir söyleşiye katıldı.

Romanla ilgili çeşitli gazete ve televizyon söyleşileri de yapan Yazar, Gezgin’in Sırbistan’da yayımlanmasından duyduğu mutluluğu ifade etti.

Sadik Jalsizučanlar roman “Putnik” -- Putnik.pdf

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Sitene ekle | Görüntüleme sayısı: 1410 | Devamını oku...

 
Turkey honorary guest at Podgorica Book Fair
Haberler
Yazan ediTör   
12.05.2015 22:50

 The Podgorica Book Fair is hosting Turkey as its honorary guest this year with panel sessions about Turkish culture and art including book-binding, marbling and wood carving

Turkey is the honorary guest of the Podgorica Book Fair in Montenegro, which began on Tuesday. Organized by the Yunus Emre Institute's Podgorica-based Turkish Culture Center, the leading names of Turkish literature have been participating in exhibitions, conferences, discussions and autograph sessions. The guest authors include acclaimed author İskender Pala, Sadık Yalsızuçanlar and poet and author Yağmur Tunalı. Aside from Turkish writers and poets, Alexandra Potter is attending from the U.K.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Sitene ekle | Görüntüleme sayısı: 1644 | Devamını oku...

 
Sadık Yalsızuçanlar Podgoritsa Kitap Fuarı’nda…
Haberler
Yazan ediTör   
12.05.2015 22:19

 Türkiye’nin bu yıl onur konuğu olduğu Geleneksel Podgoritsa Kitap Fuarı’nda Türk Edebiyatının önemli isimleri ağırlanıyor. Yunus Emre Enstitüsü, söyleşiler, imza günleri, sergi, konferans ve tanıtımlarla devam edecek fuarda katılımcılara Türk kültürüne ait birçok unsuru yakından tanıtacak.

Türkiye, bu yıl onuncusu düzenlenen Geleneksel Podgoritsa Kitap Fuarı’nın onur konuğu oluyor. Türkiye adına bu organizasyonu, Yunus Emre Enstitüsü Podgoritsa Türk Kültür Merkezi üstlendi. Her yıl ortalama 30 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda 70 yayınevinin, 39 yazarın tanıtımı ve söyleşisi yapılacak. 200 metrekarelik alanda Türk edebiyatının seçkin örnekleri ve TEDA Projesi kapsamında çevrilen eserler ile Türk yazarlar, kitapseverlerle buluşacaklar.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Sitene ekle | Görüntüleme sayısı: 1030 | Devamını oku...

 
Tevfik İleri'yi anma programı
Haberler
Yazan SadıK YalsıZuçanlaR   
10.01.2015 11:13
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Tevfik İleri'nin hayatını okumanın Türkiye'yi bir kere daha derinden tanıma fırsatını vereceğini belirtti.

Bakan Avcı, eski Milli Eğitim Bakanlarından Tevfik İleri'nin vefatının 53. yılında, ismini taşıyan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen "Anma Programı"na katıldı.

Bakan Avcı, törendeki konuşmasına merhum Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan ve Tevfik İleri'ye Allah'tan rahmet dileyerek başladı.

Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ve öğretmenlerine de İleri'ye gösterdikleri vefadan dolayı teşekkür eden Avcı, "İleri'nin evlatları olarak gösterdiğiniz vefanın tüm öğrencilerimize örnek olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Sitene ekle | Görüntüleme sayısı: 1586 | Devamını oku...

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki > Son >>

Sonuçlar 1 - 9 / 49
"Ayrılığa ulaşsaydık, ona kendi acısını tattırırdık." İbn Arabi  

SADIK YALSIZUÇANLAR,
ARTIK BÜTÜN KİTAPLARIYLA
PROFİL’DE…

sEsLi kiTaP

C’nin Hazırlanmış Hayatı
 
 Sesli Kitap.. Hazırlayan: Nisan Kumru
Bir ve Hep
 
Küf
 
Hiç