JA slide show
Anasayfa arrow Haberler arrow “50 Kelimelik Mektuplar”
“50 Kelimelik Mektuplar”
Yazan ediTör   
10.03.2018 14:58
“50 Kelimelik Mektuplar” trt1 ile ilgili görsel sonucuTRT, Adnan Menderes hükümetinin Milli Eğitim Bakanı Ahmet Tevfik İleri’nin hayatını anlatan bir mini dizi hazırlığına başladı. ”50 Kelimelik Mektuplar’‘
Eski bakanlardan Tevfik İleri 27 Mayıs askeri darbesinden sonra hapsedildiği Yassıada’da ölmüştür. 50 Kelimelik Mektuplar ismi nereden geliyor. Çünkü hayatını kaybettiği Yassıada’da mahkumken diğer mahkumların 50 kelimeden fazla mektup yazmasına karşıydı.

5 bölümlük mini diziyi Nevin Şahin, Sadık Yalsızuçanlar’ın Tevfik İleri’yi anlattığı Vefa Apartmanı kitabından senaryolaştırıyor. Yapımcılığını Mavi Film’in üstlendiği yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı’nın oturduğu dizinin başrollerinde Ahmet Saraçoğlu, Levent Ülgen ve Fulya Zenginer yer alıyor.
Mini dizi ”50 Kelimelik Mektuplar” yakında TRT1’de ekrana gelecek.


50 Kelimelik Mektuplar Konusu
Dizi eksi bakanlardan Ahmet Tevfik İleri’nin doğumundan Yassıada’daki hapis hayatına odaklanıyor.

50 Kelimelik Mektuplar Oyuncuları

Fulya Zenginer,
21 Temmuz 1989 İstanbul doğumlu oyuncu Haliç Üniversitesi mezunudur. En son Seni Kimler Aldı’nın kadrosunda izlediğimiz güzel oyuncu daha önceden Fabrika Kızı, Benim İçin Üzülme, Tövbeler Tövbesi, Küçük Kadınlar, İki Aile ve Doktorlar dizisinde rol almıştır.

Ahmet Saraçoğlu,
24 Eylül 1975 Ankara doğumlu oyuncu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro eğitimi almıştır. En son Seni Kimler Aldı dizisinde rol alan başarılı oyuncu daha önceden Rüzgarın Kalbi, Hayat Şarkısı, Filinta, Boynu Bükükler, İntikam, Böyle Bitmesin, Al Yazmalım, Haneler, Yaprak Dökümü, Hırsız Polis ve Yeditepe İstanbul’un kadrosunda yer almıştır.

Levent Ülgen,
8 Ağustos 1962 Ankara doğumlu oyuncu Hacettepe Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü mezunudur. En son Hayati ve Diğerleri adlı televizyon dizisinde rol alan deneyimli oyuncu daha önceden Aşk ve Gurur, Kiralık Aşk, İnadına Yaşamak, Salih Kuşu, Bizim Okul, Akasya Durağı, En Son Babalar Duyar ve Yılan Hikayesi’nin kadrosunda yer almıştır.


Sitene ekle | Görüntüleme sayısı: 212

Bu yazıya ilk yorumu yazın
RSS yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
Sonraki >
"Ayrılığa ulaşsaydık, ona kendi acısını tattırırdık." İbn Arabi  

SADIK YALSIZUÇANLAR,
ARTIK BÜTÜN KİTAPLARIYLA
PROFİL’DE…

sEsLi kiTaP

C’nin Hazırlanmış Hayatı
 
 Sesli Kitap.. Hazırlayan: Nisan Kumru
Bir ve Hep
 
Küf
 
Hiç